Пільги

Пільги

ПЕРЕЛІК КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН, ЯКИМ ВІДПОВІДНО ДО НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ УКРАЇНИ НАДАЄТЬСЯ ПРАВО БЕЗОПЛАТНОГО ПРОЇЗДУ У ГРОМАДСЬКОМУ НАЗЕМНОМУ ТРАНСПОРТІ

 

І. ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ

Категорія громадян, яким надана пільгаВид документа, що дає право на безоплатний проїздНазва нормативно-правового акту
1. Учасники бойових дій та особи, прирівняні до нихПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
п.7, ч.1, ст.12
2. Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи, які прирівняні до них
* Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи
Посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
п.7, ч.1, ст.13
3. Особи, на яких поширюється дія Угоди про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для осіб з інвалідністю та учасників Великої вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до нихПосвідчення та аркуш талонів на пільговий проїзд, видані відповідними органами колишнього Союзу РСР або Сторонами за формою, що діяла на 1 січня 1992 року, за місцем постійного проживання особи, яка має право на пільговий проїздУгода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них від 12.03.1993 р.
Додаток 3 до Угоди

ІІ. ГРОМАДЯНИ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Категорія громадян, яким надана пільгаВид документа, що дає право на безоплатний проїздНазва нормативно-правового акту
4. Громадяни, віднесені до категорії 1Посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
п.15, ч.1, ст.20
5. Громадяни, віднесені до категорії 2Посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
п.9, ч.1, ст.21
6. Діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофоюПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
ст. 30

III. ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Категорія громадян, яким надана пільгаВид документа, що дає право на безоплатний проїздНазва нормативно-правового акту
7. Особи з інвалідністю I, II та III групПосвідчення встановленого зразка чи довідки, визначені законодавством, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основі.Постанова Кабінету Міністрів України «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354» від 16.08.1994 р. №555, п.1
8. Особи з інвалідністю по зору I-II групПосвідчення встановленого зразка чи довідки, визначені законодавством, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основі.Постанова Ради Міністрів СРСР від 09.03.1954 р. №399
Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
ст.38-1
9. Дитина з інвалідністюПосвідчення встановленого зразка чи довідки, визначені законодавством, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основі.Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
ст. 38-1
10. Особа, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністюОдин супроводжуючийЗакон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
ст. 38-1

ІV. ІНШІ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН

Категорія громадян, яким надана пільгаВид документа, що дає право на безоплатний проїздНазва нормативно-правового акту
11. Пенсіонери за вікомПосвідчення встановленого зразка чи довідка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на безоплатній основіПостанова Кабінету Міністрів України «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» від 17.05.1993 р. №354, п.1
12. Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісті під час проходження військової службиПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
ч.4, ст.14
13. Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани Національної поліції, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації УкраїниПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України від «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
п.11 ст.6
14. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладахЄдиний квиток. У разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду реалізація права на безплатний проїзд здійснюється шляхом реєстрації електронного квитка в автоматизованій системі обліку оплати проїзду.Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»
п. 11
15. Діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння)Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», пп.7, п.159
16. Діти з багатодітних сімейПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про охорону дитинства»
п.4, ч. 6, ст. 13
17. Реабілітовані громадяниПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»
ч.5, ст.6
18. Особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 рокуПосвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видається на безоплатній основіЗакон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
п.7, ч.1, ст.13;
п.10, ч.2, ст.7

* Відповідно до частини 2 статті 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.