Транспортна система валідації та електронна «картка білоцерківця» є критично важливими

Транспортна система валідації та електронна «картка білоцерківця» є критично важливими нововведеннями для міста

У продовження попереднього посту про підтримку ТОВ «Транссіті» необхідності запровадження системи валідації, сьогодні ми хотіли б розповісти, що собою являє ця система, і які переваги вона має на практиці.

Біла Церква була серед перших міст в Україні🇺🇦, де ще на початку 2017 р. розпочалось запровадження е-квитка у громадському транспорті🚌.
Відтоді значна частина пасажирів електротранспорту (біля 40% за даними БЦТУ) користуються транспортними картками. Але далі чомусь розвиток проекту уповільнився.

Що таке валідатор?

Це спеціальний пристрій для зчитування інформації, встановлений біля дверей чи в салоні тролейбуса/автобуса. За його допомогою здійснюється облік перевезення пільговиків, що дозволяє міській владі щомісяця порахувати кількість пасажирів пільгових категорій для того, щоб здійснити компенсації витрат підприємствам-перевізникам.

Перевізники, у свою чергу, маючи можливість отримувати компенсацію з місцевого бюджету за пільгове перевезення, зможуть реально виконувати взяті на себе інвестиційні зобов’язання.
Зокрема це:
☑️Оновлення рухомого складу типу Євро 5;
☑️ Встановлення GPS-навігації;
☑️ Інтернет (Wi-fi);
☑️ Внутрішнє та зовнішнє відеоспостереження,
☑️ Гідне робоче місце водія та уніформа тощо.

📌Створення такої системи налагодить прозорий та правовий механізм із врегулювання відносин між бізнесом-владою та пасажирами.

Для запровадження системи валідації у громадському транспорті виникає необхідність запровадження «картки білоцерківця», яка і стане підтвердженням наявності пільгового проїзду💳.

✔️Загалом, валідація та питання картки містянина уже активно реалізується в Києві, менше – у Житомирі, Харкові, Тернополі, Луцьку, Чернігові та деяких інших містах.

У Львові дуже довго про це говорили, але поки безрезультатно. До змін готуються у Вінниці, Одесі, Чернівцях та Ужгороді.

📣Сподіваємось, що Біла Церква теж запровадить «картку містянина» і продовжить розвивати свою міську систему е-квитка.